Abajur Modelleri

Ev dekorasyon malzemeleri içinde en önemli öğelerden biriside aydınlatmalardır. Avizeler, abajurlar, ledler ve daha bir çok çeşidi ile tasarruflular ve ne yazıkki tasarrufsuzlar gibi pek çok çeşidi vardır. Burada beğendiğimiz bir kaç abajur örneğini fikir olması amacıyla vereceğiz.

Klasik abajur va aydınlatmaların yanında esprili ve modern tasarımlarda evlerimizde yer alıyor.Modernlik ve romantizm yansıtan abajurlarla dekorasyonda çok fazla seçenek yaratmak mümkün oluyor. Ödüllü tasarımlar evleri aydınlatırken modern çizgileri ile dekorasyonlara ayrı bir atmosfer getirecek.

El işi su kabağı oyma lambalar duvarlarda yarattığı ışık oyunları ile dekorasyon objesi olarak kullanılır. Renkleri ve tarzları bohem tarz dekorasyonlar için çok uygun olacaktır.

Doğadan ilham alan tasarımları abajur dizaynlarında da görmek mümkün. Kare şeklindeki parçaların bir araya getirilmesi ile aşağıdaki mor renkli fener abajur tasarımı yapılmış.

Tel, ip gibi malzemeler değişik tasarımlı abajur ve sarkıtların yapımında kullanılıyor. Ortaya çıkan tasarımlar ince detaylı görülmeye değer aydınlatmalar haline gelmektedir.

Modern tasarımlar popüler kültürden fazlasıyla etkilenmektedir. Star Wars hayranlarının sahip olmak isteyeceği Dart Wader başlığı şeklindeki abajuru oturma odanızda kullanabilirsiniz.

Abajurlar için kendin yap projeleri hayata geçirilebilir. Biraz araştırma ile aklınıza gelmeyecek malzemeler örneğin aşağıdaki gibi temizlik pamukları sıradışı tasarımlarda lambalar meydana getirmektedir.

Doğal malzemelerin kullanıldığı abajur modelleri dekorasyonlarda zengin bir görünüm oluşturmakta. Denizden çıkarılmış kabuklar ve sedef parçaları bir araya getirildiğinde aşağıdaki gibi bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Modern abajurlar farklı renk istekleri için beğeninize sunulmaktadır. Dekorasyonunuza uygun bir abajur bulmak için renk seçeneklerini de gözden geçirmelisiniz.