Banyo Dekorasyon

Banyo bizim için rahatlama ve kendimizi şımartma mekânıdır. Büyük ya da küçük tüm banyolar için basit ve pratik önerilerle yaratıcı ilham verecek yeni fikirler arıyorsanız bu yazıda güzel fikirler bulabilirsiniz.

Rahat ve konforlu banyo yaratmak için; yeni bir renk, banyo tekstili, bitkiler, mumlar ve duvar kaplamaları kullanabilirsiniz. Işık kalitesini değiştirerek yani yeni bir pencere, aydınlatmalar, aynalar ve ışık oyunları ile banyonuzda kısa zamanda atmosferi değiştirebilirsiniz. Her alanı kendi stilinizi yansıtacak şekilde gözünüzde canlandırın. Her alanda ayrı stiller kullanabilirsiniz.

Küvet, lavabo, klozet ve duş kabini gibi demirbaşları seçin. Armatürler ve banyo aksesuarları ile tarzınızı gösterin. Demirbaşlar ana gövdedir ve sizin seçtiğiniz armatür ve aksesuarlar dalları ve yaprakları oluşturur.

Banyo aksesuar ve ana malzemelerin seçimi çok zevkli işlemlerden biridir. Yeni küvet ya da lavabo gibi ana kalemleri almasanız bile aksesuarlarla büyük bir değişim yaratabilirsiniz.

Banyo aksesuarlarında metaller, yarı değerli taşlarla süslü dekoratif malzemeler, porselenler ve su akış donanımlarını doğru kullanarak kombinasyonlar yaratabilirsiniz.

Geniş banyo dekorasyon aksesuarları yelpazesi kendi stilinize göre size ilham kaynağı olacaktır. Havlu askıları, kâğıt tutucular, ilaç dolapları, dolaplar gibi büyük ayrıntılarda bunlardan sayılır.

Küvet ve Duş Kabinleri

Banyolarınızı rahat kullanmanız için seçimleri çok önemlidir. Öncelikle her banyoya küvet sığmayabilir ya da hem duş hem küvet yerleştirebilirsiniz.

Küvet seçerken genişliğine ve omuz kısmının rahatlığına dikkat edin. Büyük boyutlu ve eski tasarım küvetlere talep hızla artmakta. Duş ve küvet bir arada olabilir. Duş başlığını uygun yüksekliğe yerleştirmelisiniz.

Lavabo ve Klozet

Lavabolar için porselen, cam, metal ve taş olmak üzere şekil, boyut ve malzeme olarak oldukça fazla seçenek bulabilirsiniz. Lavabo seçerken iç kısım yüksekliğini göz önüne alın. Klozet seçerken rezervuarı güçlü bir şekilde temizleyen ve sessizce dolan bir model seçin.

Armatürler

Armatürler ve tüm drenaj parçalarını bir bütün olarak almalısınız. Alt ağızlı, düz, eğri olup olmadığı ve suyun akış hızıyla boşaltım hızının uyup uymadığı önemlidir. Sıçramaları önleyecek şekilde yapılandırmanızı oluşturun.