Banyoda Farklı Bir Tarz: Vintage

Ev dekorasyonunda farklı tarzları kullanmayı düşündüğünüz oldu mu? Örneğin banyoda farklı bir tarz: Vintage uygulaması ile nasıl bir banyoya sahip olacağınızı tahmin etmek zordur. Banyo için seçeceğiniz vintage tarzı için buradaki örnekleri kullanabilirsiniz.

Banyoda vintage tarzı dekorasyon için yapmanız gereken eski tarz musluk, vitrifiye, küvet tarzı eşyaları bulmak olmalıdır. Vintage desenleri ise halı, paspas, havlu ve perdelerde kullanabilirsiniz. Eski pirinç banyo bataryaları eski tarz ayaklı lavabolar ve küvetler ile birlikte kullanılabilir.

Vintage tarzı bir ayna ise tamamlayıcı olarak lavabonuzun üzerinde kullanılarak değerlendirilebilir. Renkli ve eski tarz oymalı bir ayna, roma tarzı bir model ya da metal çerçeveli eski tarz bir aynayı kullanabilirsiniz. Örnekler içerisinde ayna kullanımı ile ilgili örnekleri inceleyebilirsiniz.

Vintage tarzı banyo dekorasyonunda vintage ayaklı küvetler tercih edilmelidir. İşlemeli havlular, vintage şampuan ve parfüm şişeleri küvetin yanında yer alır. Aydınlatmalar da yine bu tarza uygun seçilmeli ve bütünlüğü bozmayacak şekilde tasarımlara yer verilmelidir.

Vintage tarzı banyolarda yine bu tarz duvar panoları ve resimler ile aksesuarlar eklenebilir. Banyo perdesi yerine tül cibinlik tarzı uygulamalara yer verilmelidir. Lavabo üzerinde ve kenarlarında yine bu tarz şişeler, sabunluklar, esans kutularına yer verebilirsiniz. Diğer fikirler için aşağıdaki örnekleri incelemenizi öneriyoruz.