Bebek Odası

Bebeklerimizin fiziksel olarak iyi gelişmesinin yanında zihinsel olarak gelişmesine de önem vermeliyiz. Bebeklerimize aldığımız çeşitli oyuncaklar ve kitaplarla bu konuya katkı sağlayabiliriz. Bir bebeğin nasıl bir yetişkin olacağı konusunda bunlar önemli püf noktalarıdır. Bu yüzden onların en fazla vakit geçirdiği yerlerden biri olan odalarını nasıl düzenlememiz gerektiğini iyice araştırmamız lazımdır.

Oyuncaklar: Bebeğinizin oynaması için güvenli oyuncaklar almalısınız. Fakat çocuğunuz bu oyuncaklarla oynarken onu kontrol edin çünkü bebeğiniz  size sürpriz problemler yaratabilir.

Aynalar: Aynalar bebeğinizin kendini izleyip tanıması açısından önemli araçlardır. Bu aynaları monte ederken dikkatli olunmalı ve düşmeyecek şekilde monte etmeliyiz. Aynalar bebeğin özgüvenini sağlamasında çok önemlidir.

Hareketli Objeler: Karyolanın üzerine takılan hareketli objeler bebeğiniz için mükemmeldir. Ayrıca bebeğiniz biraz büyüyüp bu oyuncaklara erişebilecek zamana geldiğinde oyuncakları kaldırıp olası kazaları önleyin.

Müzik: Yumuşak ve dinlendirici müzikler bebeğinizi sakinleştirir ve kendini iyi hissetmesini sağlar. Bu müziklerinizi klasik müzik olarak seçebilirsiniz. Yapılan araştırmalarda müziğin bebekler üzerinde çeşitli etkiler yarattığı ortaya çıkmıştır.