Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Çizgili Duvar Kağıtları

Duvar dekorasyonu için yapılacakların ilk sıralarında duvar kağıdı uygulamaları gelmektedir. Düz renkli duvarlarınız ya da çiçek desenleri gibi artık sıkıldığınız duvar görünümünü çizgili duvar kağıtları kullanarak değiştirebilirsiniz. Çizgili duvar kağıtları kullanmak biraz cesaret isteyen bir iş olmasına rağmen buradaki örneklere bakarak uyguladığınızda nelerle karşılaşacağınızı tahmin etmeniz de mümkün.

Çizgili duvar kağıdınızı seçerken dikkat etmeniz gerekn birkaç noktayı belirtmeden geçemeyeceğiz. Bunlardan ilk sırada olanı hangi renklerden oluşan bir duvar kağıdı istediğinizdir. Mobilyalarınızla uyumlu mu, yoksa kontrast yaratacak bir etki mi istiyorsunuz karar vermelisiniz.

Duvar kağıdı seçiminde önemli olan diğer bir nokta ise uygulayacağınız duvar ya da odanın yüksekliği ve büyüklüğü ile ilgili. Örneğin alçak tavanlı bir oda ise boyuna çizgili duvar kağıtları seçebilir, yüksek tavanlı ve dar ise enine çizgtili duvar kağıtları seçebilirsiniz. Buradaki örnekler size fikir verecektir.

Son olarakta kullanacağınız perde ve aksesuarların da bu duvar kağıdına uygunluğunu sağlamalısınız. Düz renkler, çizgili kumaşlar ve hatta çiçekli perdeler bile güzel görüntüler yaratabilirler.

İki farklı duvar kağıdını birlikte kullanmanızda mümkün; bir duvarınızı çizgili bir duvarınızı aynı renklerde çiçekli seçmek farklı bir dekorasyon hazırlamanıza yardım edecektir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler