Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Country Banyo

Banyonuzda bir devrim yapmaya karar verdiniz ve country tarzında bir banyo istiyorsunuz. Country banyo dekorasyonu için neler yapılabilir bakalım.

Banyonuzda modern dolaplı bir lavabo ve küvetiniz varsa bunların istediğiniz dekorasyona uymadığını düşünmeyin. Yapmanız gereken ilk şey banyonuzu beyaza boyamak olsun. Yer döşemelerini ahşap olarak tercih etmelisiniz. Laminant parkede aynı görünümü sağlayacaktır. Duvarlar için ahşap dekorlar kullanabilirsiniz. Eğer ahşap bulamıyor ya da maliyetli oluyorsa büyük yapı marketlerde satılan ahşap görünümlü köpüklerden yukarıdaki gibi ugulama yaparak country tarzı bir banyoya sahip olabilirsiniz. Sepeti de unutmayalım dekorasyonumuza katkısı büyük olacak.

Bir başka ayrıntı ise eski ahşap çerçevelerin, mobilyaların ve rattan koltukların kullanılması da size country etkisini yaratmanıza yardım edecektir. Küvetinizin etrafına ahşap görünümlü malzemeler kullanarak kaplama yapabilir ve banyo dolaplarınızla aynı renk boyayabilirsiniz. Çiçekler ve naturel renklerde country dekorasyonun bir parçasıdır bunlarıda rahatlıkla kullanabiliriz.

Renklerin country dekorasyon hazırlarken önemini hatırlatmak istiyoruz. Doğal renkler, toprak tonları bu tür için çok uygun. Desenler ise çizgili, kareli ya da çiçekli olabilir yeterki renkleri göz ardı etmeyelim. Duvar kağıdı uygulaması yapmaya karar verirseniz yukarıdaki örnekte olduğu gibi bir çiçek deseni seçebilirsiniz. Duvar kağıdı için tek bir duvara uygulama yeterli olacaktır.

Yeni bir küvet alacaksanız ayaklı küvet almanız en doğru karar olacak. Ahşap duvar dekorları, ayaklı küvet, eskitme bir dolap ve eski bir sandalye ile neler yaratabileceğinizi buradaki örneklerden tahmin edebilirsiniz. Eski bir banyo ile çok rahat bu tarz bir dekorasyon sağlamanız da mümkün.

Aksesuarlarda ise fenerler, mumlar, sepetler, hasır malzemeler, emaye sürahiler kullanmak doğru karar olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler