Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri Yapımı

Dekorasyon fikirleri açısından bakmak istediğimizde yapılabilecek bir çok fikirle karşılaşıyoruz. Elinizde her zaman bulunabilecek malzemelerden pratik dekorasyon fikirleri yapımına bakalım.

İlk örneğimiz konserve kutularından yapılacak bir organizer sistemi. Dekoratif raf sisteminizi yapmadan önce belki konserve kutularınızı boyamak istersiniz. Bu şekilde dekoratif bir görünümde sağlamış oluyorsunuz. Gelişigüzel duvara monte ederek bir raf sistemi oluşturabilirsiniz. Boyamadan metal görüntüleri ile de mıknatıslar yardımı ile metal yüzeylere tutturmanız mümkün. Üzerlerine de tanımlama etiketleri koymayı unutmayın.

Cam bir mumluğa ağaç dallarını yapıştırarak dekoratif ve doğal görünümlü bir mumluk yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan ince ağaç dalları, dalları kesmek için makas ve güçlü bir yapıştırıcı gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.

Sulu ya da yağlı boya için kullandığımız fırçalarımız var ya şimdilik bir kenarda dursunlar. Size biri çiçek getirdi ya da kırda gezerken çok güzel çiçekler topladınız ama vazonuz yok ve kavanoz görüntüsünden de hoşlanmıyorsunuz. Belkide farklı bir vazo arıyorsunuz işte bu size göre. Sakladığınız fırçaları şimdi çıkarın, bir kaç tane de paket lastiği (ama kalın olanlarından) ile aşağıdaki gibi bir vazo yapabilirsiniz.

Tahta mandallar dekoratif fikirler için kullanılabilecek en önemli malzemeler arasında. Bu uygulama oldukça basit ama sonuçları aşağıda gördüğünüz kadar güzel. Tahta mandal ve metal kaplara ihtiyacınız var. Dilerseniz farklı malzemeler kullanarakta deneyebilirsiniz. Mandalları etrafına dizin ve ister mum ister çiçeklerinizi sergileyin.


  • pratik ev dekorasyonları yapımı (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler