Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Duvar Dekorları

duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (3)duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (6)

Ev dekorasyonu denildiğinde akla duvar dekorları ve duvarlarda oluşturulan tasarımlar gelmektedir. Duvar dekorları kullanılabilecek malzemeler ve aksesuarlar açısından sınır tanımazken aynı zamanda el işi ile yapılan dekorlar da bunlara rahatlıkla ilave edilmektedir. Duvar dekorları doğru kullanıldıkları zaman tüm evin görünümünü ve tarzını baştan sona değiştirecek güze sahiptir.

Duvarınızda yer vermeye karar verdiğiniz eşya, obje, süsleme, boyama işleri ile tüm dikkatleri bu noktalara çekebilirsiniz. Kendi özgün tasarımlarınızı yaparak yaratıcı gücünüzü harekete geçirebilirsiniz. duvar dekorlarında en basit şekliyle resimler ve çerçeveler yer alır. Ama bu resim ve çerçeveleri bir düzen halinde duvarınıza asarsanız bu ilgi çekici bir tasarım olur örneğin yatak başında kalp şeklinde asılan çerçeveler gibi.

Afrika tarzı sepetler sade dekorasyona sahip bir odanın duvarında yer alabilirler. Etnik bir etki oluştururken ayrı bir ruh katacaktır.

duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (1)duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (8)

Ahşap kullanımının ne kadar yaygın olduğunu biliyorsunuz. Tüm duvarınızı düzensiz ahşap parçaları ile kaplayabilirsiniz ya da eski ahşap kapakları duvarınıza asarak sergileyebilirsiniz. Eğer dekoratif renkli ahşap tepsileriniz varsa bunları da duvarınızda değerlendirin tıpkı aşağıdaki örnekte olduğu gibi.

İrili ufaklı aynalar duvarlarda şık ve zarif bir görünüm sergiler. El yapımı renkli silindirlerden oluşan bir duvar çalışması ile kendi dekorunuzu hazırlayabilirsiniz. Resim çerçevelerini hol, antre ve merdivenler boyunca sık bir şekilde sergileyerek zaman tüneli görünümü kazandırmakta elinizde. Değişik ve sıradışı bir tarzı yansıtacak uygulamalardan.

Porselen tabakların duvarlarda yer alması uzun yıllar öncesine dayanıyor. Tabaklar ile değişik kompozisyonlar yaratabilirsiniz. İp yazılar gibi değişik çalışmalarda uç noktalardaki tasarımları sevenler için uygulanabilir nitelikte.

duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (2)duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (4)

duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (9)duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (7)

El boyaması duvar resimleri kanaviçe tarzına dönüşerek hayat buluyor ve yapımı çok basit; sadece belirlediğiniz deseni duvara geçiriyorsunuz. Duvar kağıtlarında farklı tasarımlar bulmak daha kolay örneğin bir kütüphaneniz olabilir hem tozlanma derdi de yok. Ya da düz bir duvarın yanında çizgili bir duvar kağıdı kullanarak resim çerçeveleri ile tamamlayabilirsiniz.

Duvar dekorları aslında sizin tarzınıza ve hayal gücünüze bağlı olarak gelişecek uygulamalardır. Biriktirmekten hoşlandığınız ya da çok sevdiğiniz eşyaları duvarlarınızda sergileyebilirsiniz. Duvar dekorları olarak yapılacak uygulamaların sınırsız olduğunu unutmayın.

duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (10)duvar dekorlari el yapimi sepetler ip ayna resim cerceve duvar kagidi ahsap eskiler tepsi boyama resim porselen tabak (5)


  • ahşap aynalık (2)
  • el yapimi ahşap duvar süsleri (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler