Duvarlarda Aplik Dekorasyon Fikirleri

Aydınlatma elemanları seçimi yaparken duvar dekorasyonu ile paralel olacak aplik modellerini kullanabilirsiniz. Duvar aydınlatması yapmak odanızın dekorasyonunu daha etkileyici bir hale de getirecektir. Doğru modeldeki aplikleri seçmek burada çok önemli. Klasik apliklerin yanı sıra bulacağınız modern led aplik tasarımlar, farklı malzemelerin bir araya getirildiği sıra dışı aplik modelleri ve sayısız tasarım sizin beğeninizi bekliyor.

Duvar aydınlatması olarak aplikleri kullanırken konsol üzeri dekorasyonunuzu da yapabilirsiniz. Konsolun arkasındaki duvara asılacak bir tablo ya da aynanın iki tarafına uygun modeldeki iki aplik takabilirsiniz.

Farklı malzemeler arasında rüstik tasarımların popüler malzemesi geyik boynuzlarını da apliklerde kullanıyorlar. Abajur şapkası ile ya da direkt lamba ile tasarlanmış iki modeli görebilirsiniz.

Kristal avizelerle takım olarak alabileceğiniz aplikler ışık oyunları yaratarak hoş bir mekan algısı oluşturacaktır. Aplik modeli seçiminde dekorasyonunuz ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Dış mekan duvarlarında ise modern tasarımlı aplik modelleri kullanın. Led aplikler ve metal malzeme kullanılan duvar aydınlatmaları evinizin dış duvarını en iyi şekilde aydınlatacaktır.