Ev Dekorasyon Fikirleri

Kırmızı Renk Dekorasyon

En uzun dalga boyuna sahip olan kırmızı renk özellikle koyu bir arka plan ile birlikte kullanıldığında öyle kuvvetlidir ki, bir görüntüde yer alan küçücük kırmızı bir leke bile görüntünün her yerini etkiler. Bu renk canlılık ve dinamizmle ilgili bir renktir. Mutluluğu temsil eder. Kırmızı renk, fiziksel olarak; ataklığı, canlılığı, azim ve kararlılığı gösterir.

Boğaların kırmızıya saldırdığı sanılır. Oysa boğalar renk körüdür, kırmızıya değil, kendilerine sallanan beze saldırırlar.

Kırmızı, sıcak iklim ülkelerinde sık kullanılan bir renktir. Kımızı bu ülkelerde yaşayan insanların canlılığını gösterir. Eski medeniyetlerde oldukça önemli rol oynayan güçlü bir renktir. Ana renk olarak kırmızı, güçlü bir karaktere ve etkiye sahiptir. Tutkunun rengidir. Akdeniz kültürlerinde kararlılık ve saygıyla kullanılmıştır. Kırmızı doğanın ölçülü bir ifadesi olarak kullanılmıştır. Örneğin, evde, neşesi ve diğer renklerle kombine olabilmesi nedeniyle, oturma odası veya kütüphanenin bir duvarında, belki bir köşede kullanılabilir.İştah açar, o nedenle dünyadaki gıda firmalarının çoğu logosunda kırmızı rengi kullanır. Kırmızı tansiyonu yükseltir ve kan akışını hızlandırır. Sıcak, coşkulu kültürlerle olan ilişkisinden dolayı dinlenme ve tatil yerlerinde olağanüstü ortamlar yaratmıştır.