Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Ev Tasarım Örnekleri

Aslan Burcu

Gösterişi ve ilgi çekmesini çok seven Aslan burcu insanının en önemli özelliklerinden birisi de lükse meraklı olmasıdır. Sarının tüm tonlarındaki mobilyalar onları mıknatıs gibi çeker. Altın aksesuarlar, klasik stil koltuklar kendini ihtişam içinde gerçek bir kral gibi hissedeceğinden bu burç için idealdir. Dekorasyon zevki bu yüzden biraz pahalıdır. Lüks kumaşlardan, deri koltuklardan ve abartılı mobilyalardan hoşlanırlar. Yengeç burcunun tam aksine o evini tam bir müze gibi dekore eder ve gösterişe büyük önem verir. Zevki pahalı olduğu kadar yaratıcıdır. Şamdanlar, altından yapılmış biblocuklar tam ona göre aksesuarlardır.

İpucu: Onun ideal mekânı saraydır. Çevresine ışık saçacak kadar etkili olmak amacıyla gösterişli ve iddialı bir stil yaratmak onun en büyük idealidir.

Heybetli ve üsluplu bir tarzı vardır. Bu yüzden tarzını yaşatabilecek büyük ve gösterişli bir mekâna ihtiyaç duyar. Bu mekânın rahat olması çok gerekli değildir, şık ve pahalı görünmesi çok önemlidir. En zarif aksesuarlar, pahalı kumaş veya halılar, değerli bir vazo, pahalı sofra takımları, kısacası ihtişam düşkünlüğünü dile getiren her şeyin hayatında büyük bir önemi vardır. Kendini ve zengin ortamını gösteriye çıkarma düşkünlüğünü yine de bilinçli yaşar. Her ne kadar gösterişe meraklı olsa da, zevksiz şeyleri hayatından arındırabilir. Çünkü yarattığı o muhteşem ortam, mükemmelce bir bütün haline gelmiştir. Hayalindeki banyo ya altın kaplamalı ya da mermerle döşenmiştir. En kaliteli eşyalar bile Aslana göre ancak yeterlidir.


Özellikleri: Dramatik mobilyalar, egzotik aksesuarlar ve şık aydınlatmalarla dolu çarpıcı ve zarif bir tasarım anlayışına sahiptirler. En sevdikleri mekanları mumlar, saten yastıklar ve aynalarla doldururlar. Odalarının duvarlarını, kendilerini yansıtan turuncu veya sarıya boyatırlar. Kendilerini seyredecekleri büyük ve yaldızlı bir ayna koymayı asla ihmal etmezler.

Renkleri: Turuncular, sarılar, kırmızlar, morlar.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler