Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Gri Renk Kullanımı

Gri dekorasyon son zamanların trendi haline geldi. Sorularınızın tamamına yakını gri renk uyumu ve gri dekorasyonun nasıl canlandırılacağı yönünde geliyor. Renk uyumu gri ile kolay olmasına rağmen grinin yanında kullanılan koyu kahveler, krem ve siyah tonları bir süre sonra soğuk ve sıkıcı bir hal alıyor. Peki ne yapabiliriz. Bizim önerimiz buradaki örneklere bir bakmanız yönündedir. Canlı renklerin hemen hepsini diğer renklerle de uyumunu düşünerek kullanabilirsiniz.

Gri renk diğer renklerle uyumlu dekorasyon çalışmaları meydana getirir. Yeşil, kırmızı, pembe tonları, mavi, mercan rengi ve bakır tonları kullanılabilecek renkler arasında yer alır. Sarı renkte bazı gri tonları ile iyi kombinasyonlar oluşturabilir.

Dekorasyonda renk uyumu sağlamaya çalışırken gri rengin hakim olduğu bir ortamda kullanacağınız renkli tek bir obje ile de hareket ve canlılığı yakalamanız mümkün. Vazoda canlı renklerde bir çiçek bulundurmanız bile yeterli olacaktır. Küçük değişiklikler yaparak denemeler yapabilirsiniz.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler