Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

İç Dekorasyon Modelleri

Dekorasyon tarzlarının sayısız alternatifleri ve sonsuz mobilya, aksesuar çeşitleri ile iç dekorasyon modellerini hayal ettiğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Tarzları biribirine karıştırarak, renkleri uyumlu kullanarak, kendinize özgü detaylar oluşturarak iç dekorasyon yapmanız en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

Bunları yaparken daha önceden yapılmış ve uzmanlar tarafından şekillendirilmiş iç dekorasyon örneklerini de incelemeyi unutmayın. Özellikle bulunduğunuz yerin dışında farklı ülkeler ve kültürlerdeki dekorasyon örneklerini inceleyerek farklı, sıradışı ve sadece size özgü dekorasyonlar yapabilirsiniz.

İç dekorasyon modellerini tasarlarken bir plan yapmanız gerekecektir. Ne istiyorsunuz, nelere ihtiyacınız var, dekorasyonunu yapmak istediğiniz alanda ne yapacaksınız gibi soruları kendinize ve kullanacak aile bireylerine sorarak işe başlayabilirsiniz.

İkinci aşamada ise nelere ihtiyacınız olduğunu belirleyerek elinizdeki mevcut mobilya ve eşyaların listesini yapabilirsiniz. bu aşamada dekorasyon modelleri ile ilgili örnekler yol gösterici olacaktır. Bir dekorasyon örneğini beğenerek onu kendi zevkinize göre uyarlayabilirsiniz. Mobilya tarzını, kumaşını, aydınlatmayı ya da sadece renkleri değiştirerek özgün bir tasarım yaratmakta mümkün.

İç dekorasyon modelleri bir çok fikri görmemizi sağlayan kaynaklardır. Kırmızı ve lila arasındaki uyumu hayal ederek değil de görerek farketmek daha kolay olacaktır. Kırmızı ve lilayı birlikte kullanmak ancak dekoratörlerin cesaret edebileceği bir fikir gibi görülebilir ama örnek üzerinden yola çıkıldığı zaman güzel sonuçları reel olarak görebilirsiniz.

İç dekorasyonu yapılacak mekan özellikleride yapmak istediğiniz değişiklikleri birincil dereceden etkileyecek özelliktedir. Odanın şekli, aldığı ışık miktarı, yüksekliği, kapı ve pencere konumları, ölü noktalar, sütunlar ve duvar girintileri yapacağınız dekorasyonu derinden etkileyecek faktörlerdir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler