İç Dekorasyon

İç mekan dekorasyonunda önemli noktalardan biri köşelerin değerlendirilmesidir. Köşelerin çok doldurularak hareket alanının azaltılması mekanda rahatlık dugusunu yok eder.  Hareket alanı azalan mekanlarda sıkışıklık duygusu hissedilecektir. Köşelerde kendinize özel alanlar yaratabilirsiniz. İşte bir kaç örnekle neler yaratılabileceğini görelim.

Kendi zevkinize göre ister sade ister gösterişli olsun kişisel alanlar yaratabilirsiniz. Burada aksesuarların çok önemi olacaktır. Aşağıda aksesuarların nasıl kullanıldığını görebileceğiniz dekorasyon fikirleri ekledik.

Okuma köşeleri kendiniz için özel olarak ayıracağınız mekanlar anlamına geliyor. Bu ayrı alanı kendi istediğiniz gibi dizayn ederek kullanabilirsiniz. Basit bir sandalye, gün ışığı ve okuyacak materyaller olması yeterli olacaktır.

Boş duvarlar bir evi ne kadar eksik gösterir değil mi? Tabloları ve resimleri duvarlarda belirli bir düzen içerisinde kullanarak aralarına farklı objeler de ekleyerek son derece dikkat çekici bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz.

Basitlik bazen en iyisidir. Parlak sarı renkli tekli koltuk, gri çerçeveli bir ayna, vintage masa lambası, birkaç aksesuar davetkar bir oturma köşesi hazırlamanın en güzel yoludur.

İç dekorasyon için kullanabileceğiniz duvar resimlerinde çok seçenek bulunuyor. Dekorasyonunuza hakim olan renklerle uyum içinde olacak çok parçalı kanvas tabloları evinizde dekorasyon için kullanabilirsiniz.

Renk uyumu ve küçük detaylar bir araya geldiğinde iç mekan dekorasyonu için herşey hazır demektir. Uygun renkleri bir araya getirmek ve uygun aksesuarları bulmak dekorasyonunuzu sade bir şekilde yapmanıza yardın edecektir.