Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Kırmızı Koltuk

kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (1)kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (8)

Dikkat çekici bir dekorasyon yapmak istiyorsanız kırmızı renk ile ilgili düşünmeye başlayabilirsiniz. Dekorasyon yaparken vurgulamak istediğiniz bir koltuğunuz varsa renk seçiminde dikkat etmeniz gereklidir. Kırmızı renk vurgulamak istediklerinizi cesurca ortaya koyarken dikkatleri kırmızı renge çekebilirsiniz. Özellikle oturma odalarında kullanacağınız kırmızı koltuk modelleri ile bunu başarılı bir şekilde yapmanız mümkün.

Sadece düz kırmızı renk değil desenli kırmızı kumaşlar koltuk kaplamaları için de tercih edilerek yazlık ev tarzında bir uygulama yapabilirsiniz. Modern dekorasyonda kullanacağınız kırmızı koltuk rengi için nötr ortam renklerini kullanmalısınız. Beyaz, siyah, gri ve kahverengi ile kırmızıyı harmanlarken monochrome etkiyi yaratmanız kolay olacaktır. Aksesuarlarda metal, ahşap tercih edilebilir.

kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (4)kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (7)

Yazlık dekorasyonunda kırmızı kullanımı genellikle desenler üzerinden hareket eder. Koltuğunuzda kullanacağınız renklerden en az yarısı kırmızı olmalıdır. bunun yanında perdelerde, yastıklarda ve halılarda da kırmızı desenler kullanabilirsiniz. önemli olan tek nokta desenlerin ve renklerin uyumlu olması.

Geleneksel tarzda bir dekorasyon yapmak istiyorsanız yapacağınız bir kaç işlem daha var. Kırmızı koltuğunuzun arka planını ya da bir halıyı oryantal tarzda bir renkte ve desende tercih etmelisiniz. Ceviz, maun gibi antika sehpalar ve masaların yanında koltuk kumaşı ile kaplanmış sandalyeler kullanabilirsiniz.

kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (2)kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (3)kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (5)

Bohem tarz için ise parlak renkleri kırmızı ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. İkinci el satan yerlerden alacağınız eski mobilyalar ve 1900 lü yılların aksesuarları ile görüntünüz tamamlanacaktır. Eski tarz etnik halılar ile tuğla görünümlü duvarlar kırmızı koltuk ile birlikte kullanabileceğiniz diğer ayrıntılar arasında yer almaktadır. Bu tarz bir dekorasyonu gerçekleştirmek için egzotik desenlerde perdeler ve yastıklar kullanabilirsiniz.

Kırmızı renkli tekli koltuklar ve berjerler gibi daha ufak mobilyalar dikkat çekici bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı olacaklardır. Kırmızı renge boyadığınız arka plan duvarınızda bir resim galerisi oluşturmanız tüm dikkatleri galerinize yöneltecektir.

kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (6)kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (9)kirmizi koltuk oturma odasi salon dekorasyonu kirmizi renk secimi (10)


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler