Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak evin en ilgi çekici bölümlerinden biri olmasından dolayı güzel ve zarif dekorasyon son derece önemlidir. Bireylerin çoğu, mutfak dekorasyonun son derece pahalı bir süreç olduğuna inanınır. Mutfak dekorasyon malzemelerinin pahalılığı inkar edilemez.  Ancak, mutfak uygun bir bütçe ile dekore edilebilir. Yaratıcılık, dekoratif becerileri ve varolan malzemeleri kullanarak mutfaklara yeni bir görünüm kolayca kazandırılabilir.

mutfak dekorasyonunda öncesi ve sonrası

İşte yepyeni mutfaklar için bazı etkili bütçe fikirleri.  Mutfak dolaplarını güncelleştirmek için en kolay yol onları
boyamaktır. Kremsi beyaz ya da kum sarısı başlangıç için iyibir seçim olabilir, mutfağı havadar ve aydınlık yapar. Bir dizi Mutfak dolabı varsa, iki renkli boyayabilirsiniz. Üst ve alt dolapları farklı renkte boyanabilir. Günümüzde, mutfak tasarımında son eğilim açık raf sistemleridir. Yani mutfak dolaplarının kapaklarını kaldırıp iç kabini parlak bir renkte boyayabilirsiniz.

yenilenmiş mutfak dolapları ile yepyeni bir görünüme ulaşmak mümkün

Aydınlatma: Aydınlatma süslemeleri kullanmak mutfak dekorasyonu için uygun maliyetli bir yöntemdir. Eski aydınlatma armatürlerini yenileriyle değiştirin. Mutfak içinde değişik alanlarda kullanmak üzere aydınlatma armatürleri satın alabilirsiniz.  Mutfak  aydınlatma takımları yada odak ışıkları satın alabilirsiniz. En son aydınlatma modası led ampuller ve spot ışıklardır. Led ampuller ve spot aydınlatmalar enerji verimliliği ve parlak görünmesi açısından mutfakta gayet hoş bir hava yaratır.

Mutfak aksesuarları: Mutfak aksesuarları mutfağınızı mükemmel bir şekilde dekore etmek için en önemli öğelerdir. Paslanmaz Çelik raf ve kavanozlar, konteynerler ve baharat dolapları kullanılabilir. Tencere, tava ve fincanlarınızı
dekoratif kancalarla asabilirsiniz. mutfak dekorasyonu için bu raflarınızda yer boşaltır ve mutfak içinde hereket sağlar. Mutfak süslemek için kullanılan diğer aksesuarlar ise kahve fincanları, bakır raflar, mumlar, tarif kitapları, sebze ve meyve resimleri gibi sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış herşey olabilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler