Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Pembe Renk

Polisan renklerine yeniden dönelim. Polisan diyor ki “Pembe, kullanımı kolay bir renk olmasa da, fazlalığıyla odayı boğmaz, çünkü oldukça hassas ve narindir. Yumuşaklık, şefkat, çocukluk ve saflıkla ilişkilendirilir, tazelik hissi uyandırır. Hoştur, ayrıca kullanımı da oldukça belirgindir; diğer renklerin pastel ton yelpazesiyle oldukça iyi uyum sağlar ve genellikle evin yalnızca birkaç odasında kullanılır.”

Nerelerde kullanılır. “Pembe feminen bir renk olarak düşünülür, bu nedenle çocukların ve gençlerin yatak odalarında sık görülür. Banyolarda, duvarlar, armatürler ve fayanslar için uygun uygulamaları vardır. Pembe genellikle süsleme detaylarında ve bazı odaların tavanında kullanılır. Pembenin yorumu yalnızca masumiyetle sınırlandırılmamalıdır – eşsiz renk kalitesi içeren daha nötr yelpazelere sahiptir, mimaride ve iç dekorasyonda farklı uygulamalarla çağdaş bir dokunuş olarak kullanılabilir.”

Pembe bir çok insanın yukarıda sayılanlar dışında pek kullanmayacağı bir renktir belkide. Siz örneklerden sonra ne düşünüyorsunuz?


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler