Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Polisan Renkleri

Evin iç mekanlarının görünümü çok önemlidir. Boyanın rengi sizin tarzınızı arkadaşlarınıza ailenize kısacası tüm misafirlerinize gösterir. Duvar boyalarının rengi ev dekorunda en önemli parçadır. En önemli detayları yaratır. Evinizin rengi sizin ruh halinizi,  zevkinizi, tarzınızı ve mesajlarınızı yansıtır. Ruh sağlığınız içinde son derece önemlidir. İnsan evinde huzurlu mutlu olmayı ister. Yani evinizdeki en küçük detay bile sizin için çok önemlidir. Boyanın markası kalitesi bunlardan en önemlisidir. Polisan 1945 yılından bu yana evlerimizi güzelleştirmek için ürünler sunuyor.

Kendi sitesinde de renkler hakkında bilgiler veriyor. İşte mor renk;

“Güçlü karakterinden dolayı mor, iç dekorasyonda kullanılması en zor renklerden biridir. Gizemli bir renktir -tarihte kraliyetle ilişkilendirilir- ve çok etkilidir.

Ayrıca kolay sıkılabileceğiniz bir renktir, dolayısıyla kullanırken dikkatli olunmalıdır. Geniş bir yelpazesi yoktur ve ölçülü kullanılmalıdır. Bu rengi az miktarda, söz gelimi, ahşap üzerinde dekoratif dokunuşlarda, koridor ve pervazlarda detay olarak veya kumaşlarda kullanarak çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Zıt renklerle birlikte kullanıldığında, mekânlarda daha güçlü bir denge duygusu yaratabilir. Mor sevimli ve göze hoş gelen bir renk olsa da, geniş yüzeylerde veya odada tek renk olarak kullanmamaya dikkat edilmelidir. Güçlü bir renk olduğu için bunaltıcı olabilir.”

Mor renk dekorasyonuna örnek olarak,

 

Polisan renk kartelası


7 Responses to Polisan Renkleri

 • Boyacıdan polisan’ın kum beji renginde anlaştım. Fakat getirdikleri boya kutusunun üzerinde yazan Polisan’ın Kumsal beji rengini yazıyordu. İnternet sayfanızda böyle bir renk olmadığını gördüm. Bir tüketici olarak ne yapmam gerekir sizce ?? Tahmin edin bakalım ne yaptım !!

  • merhaba
   her yıl boya firmaları tarafından renk katalogları yenileniyor. boyalara yenilenen kartelalarda farklı isimler veriliyor. kum beji daha önceki yıllara ait bir renktir. 2012 kartelasında bu rengin yerine başka bir tona yer verilmiştir. burada boyacınızın sizi doğru bilgilendirmesi gerekiyordu tabiiki. iyi günler.

  • mürteza bey bende de aynı sorun var. şimdi ona bakıyordum nette. hakkatende yok o renk. boyaları daha açmadım.ustalar haftaya başlıcak. aldığım boya 15 lt lik polisan elegans extra kumsal beji 050 modelde bir boya . yukarda zikrettiğimm gibi internette yok böyle bi renk .ne yapmalıyım. sen neyaptın merak ettim.

 • mutfak dolaplarım kırmızı beyaz ve siyah, halım kırmızı siyah, mutfak köşe takımım beyaz deri, sizce duvar rengim ne olmalı?

 • 40 metrekare salonumuzda yemek odası tv ünitesi ve sehpalar amerikan ceviz renginde koltuklarımızda beje yakın açık bir renktedir. duvarları polisanın gizemli beje boyamamızda uygun olurmu

 • polisan gizemli bej olan duvar rengine ne tür bir duvar kağıdı kombini olur
  yaldızlı sihaylı grili sarı bir renk gidermi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler