Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Renk Oyunları

Oturma odanızı dekore ederken renk oyunları oynayabilirsiniz. Aynı renk tonu ile yapacağınız dekorasyonlarda renk ve desenlerin bir araya gelmesi ile ve tonlar arasındaki geçişlerde yaratacağınız farklı renk oyunları ile değişik ve çarpıcı dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Bir rengi çok seviyorsanız ya da etkileyici bir dekorasyon istiyorsanız bu sistemi uygulayabilirsiniz. Renkleri kullanırken çok şaşırtıcı sonuçlar elde edeceksiniz. Hayalinizde pembe, fuşya ve kırmızı kullanılarak bir ado dekorasyonu yaptığınızı canlandırın. İmkansız gibi görünsede aslında kolay ve basit kurallara uyduğunuzda hoş görüntüler verecek bir uygulama olacaktır.

Kurallar basit ve kolay uygulanabilir olması yine de kendi hayal gücünüzden destek almanızı da gerekecektir.

Genel kural aynı rengin farklı tonlarını (açık ve koyu tonlar eşyaları belirgin hale getirecektir) ya da seçtiğiniz üç rengi kullanmaktır. Aksesuarlarda daha özgür olarak daha çok renk tonu sayısı ve farklı renklerden de faydalanabilirsiniz.

Renklerin beraber kullanımı açısından örnek vermemiz gerekirse sarı-gri-beyaz, gri-mavi-beyaz, mor-mürdüm-beyaz, lila-beyaz-kırmızı, yeşil-sarı-beyaz, pembe-kırmızı-beyaz, lila-mor-sarı, mavi-koyu mavi-beyaz, kırmızı-beyaz-yavru ağzı, krem-mavi-beyaz, gül kurusu-mürdüm-siyah renkleri renk oyunu yaratmak için kullanılabilecek üçlülerdir. Daha iyi bir fikir edinme için fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Belirli renk grupları ile çalışma dekorasyon yaparken çok işinize yarayacaktır. Renk gruplarını belirlediğinizde duvar renginiz ile koltuk renginizin farklı renkler ya da en azından aralarında mutlaka ton farkı olacak şekilde seçilmesi gereklidir. Canlı ve parlak renk vurgu yapacağınız eşyalar ve mobilyalar için kullanılmalıdır. Eğer koltuğunuzun belirgin olmasını istiyorsanız baskın rengi bu mobilyada kullanmalısınız.

Renk grupları aksesuarların seçiminde de kolaylık sağlar; dekorasyonun içinden gelen renklere sahip olacakları için uyumlu bir görüntü oluşturacaklardır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler