Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Yaratıcı Tasarımlar

Bazen gördüğümüz basit fakat etkili fikirler karşısında hayranlık duyarız ve gerçekleştirmek isteriz. Basit ve kullanılmayan eski merdivenler ile yapılabilecek farklı tasarımlar hem evde varolan bir ihtiyacınızı karşılayacak hem de dekorasyonunuza bir tarz katacaktır.

Merdiven kullanılarak yapılacak uygulamalar oldukça basit. Sadece merdiveni o noktaya yerleştirerek bile bu gerçekleşiyor. İlk örneğimiz merdivenden raf ve askı yapımı. İlk adım olarak eski merdiveni zımparalayaraktemizleyelim ve dilediğimiz bir renkte boyayalım burada pembe kullanılmış. Merdivenin basamaklarında askıların takılabileceği delikler açalım. Merdiveni ve duvara monte ederken kullanacağımız destekleri boyadıktan sonra duvara monte edelim. İşte raf ve askımız hazır.

İkinci örneğimiz de kolay bir uygulama, mutfak rafları. yine resimde görünen merdiven ve raflar için uygun boyutlarda kestirdiğimiz tahtaları boyayalım. burada beyaz boyanmış siz dilerseniz farklı bir renkte kullanabilirsiniz. Merdivene tahtaları sabitleyerek rafları oluşturalım ve işte mutfak için rafımız hazır, hemde kolay taşınabilir şekilde.

Merdivenlere sadece boya yaparak ya da hiç bir işlem yapmadan merdivenlerle neler yapılabilir bakalım. Merdiven kullanılarak eğer basamakları yuvarlak çıtalardan oluşuyorsa çocuk odası için elbise askısı, geniş basamakları varsa kitaplık ya da çiçeklik yapılabilir.

Yine ince basamakları olan dekoratif merdivenleri banyolarınızda havluluk olarak aşağıdaki gibi yerleştirerek kullanabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler