Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Yatak Odası Duvar Renkleri

Renkler denildiği zaman o kadar çok seçenek karşımıza çıkıyor ki karar vermekte zorluk çekiyoruz. Özellikle duvar renklerinin seçiminde yaşadığımız seçim kararsızlığını hepimiz biliyoruz.

Yatak odası duvar renkleri seçiminde iç cephe boyalarının yanında duvar kağıdı ve seramik kaplamalarda seçilebilir. Ama biz en yaygın olan duvar iç cephe boyası renklerine ve renk seçimine değineceğiz. Yatak odası duvar rengi seçiminde diğer mobilyaların ve tekstil ürünlerinin renkleri göz önüne alınmalıdır. Ana dekorasyon rengine uygun seçilecek duvar renkleri ile şık ve sıradışı yatak odanıza sahip olabilirsiniz.

En çok tercih edilen renkler arasında gri tonları, bejler (kumsal beji, kum beji, ıslak kum gibi), beyaz, krem tonları gelmektedir. Biraz daha cesur tonlar tercih edenler için yeşiller, lila tonları, kırmızı tonları, sarılar, maviler ve koyu tonlar (erik, mürdüm, koyu füme ve siyah gibi) iç cephe boya renkleri kullanılabilir.

Boya üreticilerinin koleksiyon olarak ürettikleri bazı seriler de örneğin renk pınarı serileri, osmanlı renkleri ya da decoart gibi duvara efekt veren etkiye sahip ürünler renk ve farklı özellikler arayanlar için uygun olacaktır.

Dekorasyonun en önemli faaliyetlerinden birisi olan renk seçiminde zevkleriniz birinci sırada gelirken, ikinci sırayı mobilyalarınıza göre bir seçim yapmaya, üçüncü sırada da tekstil ürünlerinize, perde ve halılarınıza göre seçim yapmayı seçebilirsiniz. Tekstil ürünlerinin çabuk değiştirilebileceğini düşünerek aslında duvarlarınıza ve mobilyalarınıza göre yatak örtüsü, nevresim, yastıklarınızı seçmeniz büyük değişiklikler yapmanızı sağlayacaktır..

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler