Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Yemek Odası Dekorasyonu

Feng Shui İle Yemek Odası Dekorasyonu
Yemek odası yemek masasını rahatça alacak kadar büyük olmalıdır. Mutfağın yakınında fakat ön kapının uzağında bulunmalıdır. Ön kapıya yakın olursa, misafirleriniz yemeklerini çabucak yer ve giderler. Böyle bir durumda ön kapıyı saklayan bir paravan işe yarayacaktır. Yemek odası evin köşesinde bulunmalı, mümkünse iki duvarında pencereler olmalı ve içeriye yararlı Ch’i girmesini sağlamalıdır.

Genellikle yemek odası oturma odasının bir köşesi ya da uzantısıdır. Bu iyidir çünkü yemek köşesine pek çok Ch’i gerekir. Ancak yemek masası ön kapıya bakmamalıdır, eğer öyleyse ön kapının çaprazındaki odaya yerleştirilmesi uygundur.

Yemek masası kare, dikdörtgen, oval, yuvarlak ya da pa-kua biçiminde olmalıdır. Kare ya da dikdörtgen masaların yuvarlak köşelerinin olması uygundur. Yuvarlak masalar çevrelerinde oturanların rahatça sohbet etmelerini sağladıkları için iyidir. Bu durum odanın Ch’i enerjisini artırır.

En uygun masalar ahşap ya da ahşap metal karışımı masalardır. Cam ya da mermer üstlü masalardan uzak durmalıyız. Yemek masası açıkta olmalı ve bir kirişin altında olmamalı, merdivene ya da tuvalete kesinlikle bakmamalıdır. Yan masalar, büfe gibi fazladan mobilyalara odayı sıkışık göstermedikleri sürece yer verebilirsiniz. Bolluk, bereket ve iyilik duyguları yaratması için odada yeterince yer olması çok önemlidir. Aynalar yemek miktarını artırdıkları gibi yemek odası küçükse büyük gösterdikleri için bu odada mutlaka kullanılırlar.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler