Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Yer Yatağı

Yer yatağı fikri bize ne kadar kırsal hayatı ve köyü hatırlatsa da yükselişe geçen ve aslında şehirlilerinde tercih ettiği bir tarz haline gelmekte. Doğu kültüründe bulunan yer yataklarını şehirli insanlar bohem tarzı ve minimalist rahatlığı yansıttığı için evlerine taşıyorlar.

Az mobilya gereksinimi ile örtüşen ve isterseniz daha salaş mekanlar yaratabileceğiniz bir fikir. Sadece salaş ve rahat değil son derece şık ve zengin tasarımlarıda yer yatağı ile hayata geçirebilrisiniz.

Karşınıza çıkabilecek sorunlardan birisi yer yatağının nasıl bir zeminde olduğu. Eğer zeminden ve temizliğinden emin değilseniz yatak altına bir halı ya da bir ahşap malzeme kullanabilirsiniz. Modern yer yatakları için kullanılan platforlarda burada işinizi görecektir.

Genellikle sade ve minimalist yatak odası tercih edenlere uygun bu tarz için yere konulan aydınlatmalar ve alçak sehpalar çok uygun aksesuarlardır. Yatak tekstili için yine yer yatağınızın tarzına uygun tekstil ürünleri seçebilirsiniz.

Japon yatak odası tarzını biliyorsunuz. Minimalist, sade ve rahat sadece bir yer yatağı ve giysi dolabından oluşan bir dekorasyon. Japon tarzı ile birlikte yayılan minimalis, doğal dekorasyon ve mobilyalar gittikçe daha çok hayatımıza giriyor. Japon tarzı bir yatak odası hazırlamak için yer yatağı, açık renk tekstil ürünleri, pirinç kağıdından aydınlatmalar ve doğanın renklerinin seçilmesi yeterli olacaktır.


  • yer yatagi (13)
  • yer yatağı yapımı (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar
Arşivler